2022/2023

Wesprzyj dzieci z domów dziecka!

ZBIÓRKA ,Dobrych Mocy

„ZBIÓRKA DOBRYCH MOCY” to projekt dla przebywających w naszym kraju dzieci i młodzieży z polskich i ukraińskich domów dziecka oraz pieczy zastępczej. Chcemy sprawić, by przekonały się, jak to jest „być na fali”, dlatego zabieramy je na wodę – na żaglówki i motorówki. „Dodajemy wyjątkowości w codzienności” to nasze motto, za którym stoją działania przywracające wiarę, że #MusiByćDobrze.

ZBIERAMY DOBRE MOCE, jednocząc zwykłych ludzi o niezwykłych sercach, zapewniających dzieciom szereg atrakcji. Wszystko po to, by z wielu wszechstronnych możliwości, uczestnicy mogli wybrać swoją pasję, która z hobby może stać się sposobem na życie i ratunkiem od trudów codzienności.

Pomóż nam wysłać dzieci na obóz żeglarski na Mazury!

Wpłać na zrzutkę
9.08. 2023 godz. 19:00 Scena RELAX ul. Złota 8 w Warszawie

DODAJMY WIATRU W ŻAGLE DZIECIOM Z DOMÓW DZIECKA I PIECZY ZASTĘPCZEJ „WIECZÓR DOBRYCH MOCY”

to najbardziej optymistyczne wydarzenia w Warszawie dające nadzieję, że zawsze #MusiByćDobrze! Powstało, by dodać “wyjątkowości w codzienności” publiczności i dzieciom z domów dziecka oraz pieczy zastępczej typu rodzinnego, dla których odbędzie się aukcja charytatywna. Dochód z niej oraz z biletów/cegiełek umożliwi wyjazd dzieci na specjalny, terapeutyczny obóz pod żaglami na Mazurach.  Dlaczego żagle? Bo to najlepsza szkoła życia na lądzie. Pasja, która ratuje w trudnych sytuacjach. Szansa, by w przenośni i dosłownie zrozumieć, jak to jest być “na fali”.

RELAX W SŁOŃCU CZY SZTORMIE – #MusiByćDobrze!

PROGRAM

WYSTĄPIĄ:

– Alicja Majewska (wokal) i Włodzimierz Korcz (fortepian) – legendy polskiej sceny, kochani i podziwiani, znani i lubiani. Zawsze z klasą, zawsze na najwyższym muzycznym poziomie. Nikt tak jak oni nie opowiada w piosence o miłości i tak też będzie podczas wykonania  “Jeszcze się nam żagiel biegi” 

– Kasia Moś (wokal) –  jedna z najzdolniejszych i  najwczechstronniejszych polskich artystek, której piosenka “Dobre Moce” dała początek nazwie “Wieczoru Dobrych Mocy”

– Hyuk Lee (fortepian)  i Hyo Lee (skrzypce) – pochodzący z Korei Południowej Hyuk to laureat Konkursu Chopinowskiego który ze swoim równie zdolnym bratem skrzypkiem udowodnią, że takich trzech, jak i dwóch to nie ma ani jednego. W dodatku zaskoczą rozrywkowym repertuarem! 

– Yulia Belei (wokal) – ukraińska wokalistka mieszkająca w Polsce, kobieta kameleon – występuje z najlepszymi artystami świata, jak Jose Carreras, a jednocześnie kreuje rozrywkowe hity, jak “Seksualna, niebezpieczna”. Najpiękniej jak tylko można maluje świat “na żółto i na niebiesko”

– Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke (taniec) – mistrzowie świata w tańcu towarzyskim, znani z telewizyjnych show i największych polskich scen wprawią w iście wakacyjny, nadmorski klimat 

W PROGRAMIE:

– AUKCJA CHARYTATYWNA, z której dochód umożliwi wyjazd dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej typu rodzinnego na terapeutyczny obóz pod żaglami na Mazurach

do wylicytowania niezapomniane przeżycia: rejs z Alżbetą Lenską i Rafałem Cieszyńskim czy z kpt. Krzysztofem Baranowskim,  wizyta na torze z Karoliną Pilarczyk, dzień dla planie telewizyjnym z Małgorzatą Tomaszewską i Aleksandrem Sikorą, obiad z Yulią Belei, przejażdżki motocyklami, krus motorowodny czy kurs pierwszej pomocy. 

– PREMIERA REPORTAŻU „Rejs Dobrych Mocy”  – filmowa relacja ze spotkań na wodzie z dziećmi z polskich i ukraińskich domów dziecka 

– SPOTKANIA Z GWIAZDAMI – odwiedzą nas przedstawiciele świata kultury, mediów, sportu. Znani i lubiani, m.in.  aktorka Emilia Dankwa, Karolina Nowakowska, Alicja Ostolska, mistrzyni motorsportu Karolina Pilarczyk, kapitan Krzysztof Baranowski, prezenterzy telewizyjni Małgorzata Tomaszewska i Aleskander Sikora i inni. 

Reżyseria i prowadzenie: Dominika Matuszak – założycielka Fundacji #MusiByćDobrze, dziennikarka telewizyjna 

30 zł
BILETY/CEGIEŁKI KUPUJESZ – POMAGASZ - WYGRYWASZ

Kup Teraz

– zaproszenie dla jednej osoby 
– welcome drink non alko 

 

70 zł
BILETY/CEGIEŁKI KUPUJESZ – POMAGASZ - WYGRYWASZ

Kup Teraz

– zaproszenie dla jednej osoby
– welcome drink non alko 
– słodki upominek 
– hydrożel od Fundacji “Po Oparzeniu”

 

100 zł
BILETY/CEGIEŁKI KUPUJESZ – POMAGASZ - WYGRYWASZ

Kup Teraz

– zaproszenie dla jednej osoby
– welcome drink non alko 
– słodki upominek 
Możliwość wygrania rejsu jachtem po zalewie zegrzyńskim od Sztorm Grupy
– hydrożel od Fundacji “Po Oparzeniu”

Jeśli nie możesz przybyć, a chcesz wesprzeć dzieci:

ZAPRASZAJĄ
Fundacja #MusiByćDobrze | Fundacja “Po oparzeniu” | Sztorm Grupa | Scena RELAX

ZOBACZ JAK BYŁO DOTYCHCZAS:

Dominika Matuszak i Emilia Dankwa o Zbiórce Dobrych Mocy w programie Warszawski Dzień
Dominika Matuszak w wywiadzie o Fundacji i Zbiórce Dobrych Mocy
Nasz Ambasador - Kapitan Krzysztof Baranowski
Karolina Pilarczyk - mistrzyni motorsportu wspiera dzieci z domów dziecka
Zbiórka Dobrych Mocy, Zegrze 10.06.2023
Zbiórka Dobrych Mocy, Zegrze 10.06.2023
PRZED NAMI

WIECZÓR DOBRYCH MOCY 

premiera reportażu filmowego nagranego podczas Dni Dobrych Mocy, występy zaprzyjaźnionych gwiazd, a przede wszystkim aukcja charytatywna, z której dochód wesprze dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej

REJS DOBRYCH MOCY 

tygodniowy obóz żeglarski dla dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej na Mazurach

ZREALIZOWANE

DNI DOBRYCH MOCY

700 dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej, 120 wolontariuszy i 4 spotkania w placówkach pobytu dzieci i na wodzie nad Zalewem Zegrzyńskim. Rejsy żaglówkami, motorówkami, pokazy showmanów, atrakcje motoryzacyjne, warsztaty artystyczne – słowem duża dawka „dobrych mocy” dla wszystkich uczestników.

ZOBACZ JAK BYŁO DOTYCHCZAS:

POMYSŁODAWCY I ORGANIZATORZY PROJEKTU

Logo

FUNDACJA MUSI BYĆ DOBRZE

ORGANIZATORZY

FUNDACJA MUSI BYĆ DOBRZE I SZTORM GRUPA

DOFINANSOWANIE

EUROPEJSKI KORPUS SOLIDARNOŚCI, FUNDACJA ROZWOJU SYSTEMU EDUKACJI

ABC ŻEGLARSTWA

Wykwalifikowana kadra instruktorska Sztorm Grupy wprowadzi dzieci w wodny świat. Zarazi je pasją do żeglarstwa, pokaże jak otaklować łódkę, czyli przygotować do pływania. Nauczy węzłów i zabierze na rejs jachtem!

Partner: Sztorm Grupa | www.sztormgrupa.pl

ZAJĘCIA Z RATOWNICTWA

Zabawa, zabawą ale bezpieczeństwo na wodzie to priorytet, a jak się tego uczyć to tylko od mistrzów! Swoją wiedzę dzieciakom przekazuje Otwockie WOPR na czele ze Zdzislawem Litwińczukiem. Edukacja w formie pokazów i warsztatów dla dzieci to gwarancja skutecznego przyswojenia przez nie umiejętności, które przydadzą się przez całe życie.

Partner: Otwockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

SHOW PANA BUŹKI

Magika, animatora, showmana i jedynego na świecie żółtoksiężnika. Bartek przenosi dzieciaki do świata magii i iluzji. Jego wypełnione potężną dawką humoru sztuczki rozbawiają każdego, niezależnie od wieku! Dodatkowo integrują się podczas mini disco w klimacie „Piratów z Karaibów”

Partner: Pan Buźka

WARSZTATY Z ANIMACJI POKLATKOWEJ

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DOMU KULTURY DOROŻKARNIA W WARSZAWIE:

a wszystko to z przewodnim tematem wody i żeglarstwa! Twórcy Dorożkarni pomagają dzieciakom w artystyczny sposób poczuć, że są „na fali”

Partner: Dorożkarnia www.dorozkarnia.pl | Anna Michalak-Pawłowska i Artur Pawłowski

MAKE ART, NOT WAR – WARSZTATY TEATRALNE

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DOMU KULTURY DOROŻKARNIA W WARSZAWIE:

Earth without art is just „eh” – idąc za tym hasłem zapraszamy do zaczarowanego świata teatru, w którym każdy ma talent i jest prawdziwym artystą.

Partner: Dorożkarnia www.dorozkarnia.pl | Anna Michalak-Pawłowska i Artur Pawłowski

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DOMU KULTURY DOROŻKARNIA W WARSZAWIE:

Fotografia pozwala wyrazić siebie. To też element terapii, można się schować za aparatem. Aparat jest bezpieczny. Kolektyw Michalak-Pawłowski wspólnie z dziećmi realizują warsztaty fotograficzne zakończone wernisażem!

Partner: Dorożkarnia www.dorozkarnia.pl | Anna Michalak-Pawłowska i Artur Pawłowski

WARSZTATY „DREAM, DISCOVER. EXPLORE”

Warsztaty kreatywne, które wywołują uśmiech nawet u największego smutasa zorganizowane przez wolontariuszy Fundacji „Gdy Liczy się Czas” – Ukraińców wspierających swoich rodaków i Polaków.

Partner: Fundacja „Gdy liczy się czas”

WARSZTATY CYRKOWE

Każdemu w życiu potrzeba trochę magii niczym w cyrku! Do tego duża dawka ruchu i sporo nowych umiejętności! Żonglerka, hula hop, kula ekwilibrystyczna to tylko niektóre aktywności zapewnione przez Fundację Sztukmistrze!

Partner: Fundacja Sztukmistrze

MISTRZOWIE KIEROWNICY

Mistrzyni motorsportu Marzena Chrostek wraz z Fabryką Mistrzów zaszczepią w dzieciakach miłość do życia pełnego pasji, w którym każdego dnia wciska się „gaz do dechy”. Wszystko jednak bezpiecznie, bo to ważne i na wodzie i na lądzie!

Partner: Fabryka Mistrzów

PRZEJAŻDŻKI OFFROAD

Odrobinę szaleństwa i bezpiecznej adrenaliny dzieciakom dostarczą przejażdżki jeepami z doświadczonymi kierowcami!

Partner: Offroad Mechanic Simulator

Karolina Pilarczyk

Mistrzyni driftingu zaprasza dzieci na przejażdżki swoim autem i wprowadza do świata swojej pasji

www.karolinapilarczyk.pl

Yulia Belei

Spotkanie Muzyczne „Chodź pomaluj mój świat, na żółto i na niebiesko” poprowadzone przez Yulię – Ukrainkę, która na stałe mieszka w Polsce i bardzo angażuje się w pomoc Ukrainie i aktywnie wpiera działania naszej Fundacji.

www.instagram.com/yulia.belei/

PONADTO:

Sail Service

Wiatru w żagle dzieciom z domów dziecka dodaje razem z nami Sail Service! Dzieciaki, żaglówkami Optimist Sztorm Grupy popłyną pod żaglami sprezentowanymi właśnie przez Sail Service!

www.sailservice.pl

Poligrafia Janusz Laszczkowski

Dzięki nim, nasze słodkie upominki dla każdego dziecka mają piękną oprawę!

www.poligrafiajl.pl
Bikam

Bikam

Nasze marketingowe i graficzne wsparcie, niejednokrotnie ratują nas z opresji, zawsze gotowi do pomocy.

www.marketing.bikam.pl

LWnuk

O bezpieczny i komfortowy transport naszych dzieciaków nad Zegrze zadba firma LWnuk transport osób.

FB/lwnukbus