Fundacja MBDO Nas

#MusiByćDobrze to fundacja, która wspiera organizatorów zbiórek, charytatywnych i promuje finansowanie społecznościowe. Aktualnie realizujemy „ZBIÓRKĘ DOBRYCH MOCY” dla dzieci z polskich i ukriańskich domów dziecka. Fundacja powstała 2022 roku po sukcesie naszej zbiórki #SERCEJULKI. W 3 tygodnie zebraliśmy ponad 2 mln zł na operację serca w Bostonie Julki Ciesińskiej z Bydgoszczy. Do dziś, poza zbiórką na Bayraktar, to największa akcja na wiodącym portalu crowdfundingowym w Polsce, zorganizowana w pełni jako inicjatywa oddolna. To historia napisana przez zwykłych ludzi o niezwykłych sercach. Dziś to my pomagamy im. Przywracamy wiarę, że #MusiByćDobrze i dodajemy „wyjątkowości w codzienności”

O Nas
Dominika Matuszak

Założycielka fundacji

Alicja Barlik-Ciesińska

Współzałożycielka Fundacji #MusiByćDobrze

Zobacz Video

2022 / 2023 rok

PROJEKT ZBIÓRKA DOBRYCH MOCY, czyli #MusiByćDobrze na fali

Dominika Matuszak

Dziennikarka telewizyjna

Dziennikarka telewizyjna, konferansjerka, organizatorka wydarzeń kulturalnych; autorka i realizatorka zbiórki #SERCEJULKI, w ramach której na operację córki jej przyjaciółki w Bostonie w 3 tyg. zebrano ponad 2 mln zł. Założycielka Fundacji #MusiByćDobrze. Organizatorka wielu zbiórek, także na rzecz Ukrainy. Od lat zaangażowana w projekty wolontariacie – jako prowadząca licytacje czy koncerty charytatywne, autorka telewizyjnych materiałów dot. akcji pomocowych czy organizatorka festiwali dla dzieci z domów dziecka. Żeglarka jachtowa, sterniczka motorowodna, organizatorka kilkudziesięciu nagrodzonych tytułem „Najlepsze wydarzenie lata” koncertów na wodzie z udziałem artystów z całego świata. Wolontariuszka przy organizacji regat, wychowawca kolonijny.

Marek Waszczuk

Kapitan Jachtowy

Kapitan Jachtowy, Kapitan Motorowodny, Instruktor Żeglarstwa, Instruktor Motorowodny, Stermotorzysta Żeglugi Śródlądowej. Właściciel największej w Polsce szkoły żeglarskiej „Sztorm Grupa” działającej w 4 lokalizacjach – nad Zalewem Zegrzyńskim, nad Bałtykiem, na Mazurach i na Śląsku. Przeprowadził setki eventów firmowych, ma na swoim koncie tysiące przepłyniętych mil w całej Europie i rzeszę wyszkolonych żeglarzy i motorowodniaków. Bardzo aktywnie udziela się na polu charytatywnym. Założył fundację „Każdy ma swój Sztorm”, która wspiera grupy wykluczone społecznie w walce o lepsze jutro poprzez naukę wartości i umiejętności jakie kryją się za żeglarstwem. Mocno angażuje się w bieżące akcje charytatywne m.in. pomoc Ukrainie – zbiórka artykułów pierwszej potrzeby, wyjazdy na granicę, wsparcie finansowe, WOŚP (sztab Sztorm Grupy zebrał blisko 100tys.) organizacja działań na wodzie dla dzieci z domów dziecka.

Dominika
Pituła

Koordynator
Eventów

Organizator eventów żeglarskich i koordynator czarteru jachtów, od
dziecka zaangażowana w projekty charytatywne, także dla uchodźców. Przez lata realizowała wolontariat m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, Lubelskim Centrum Wolontariatu i przy projekcie społ.-historycznym „WCZORAJ–DZIŚ–NA ZAWSZE”. Z zamiłowania harcerka. Ma certyfikat z zarządzania projektami PMI R.E.P. Pomagała uchodźcom z Ukrainy jako wolontariusz na Dworcu Centralnym.

Hubert
Szabat

Instruktor
żeglarstwa

Instruktor żeglarstwa, student chemii i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Czynnie zaangażowany w różnego rodzaju akcje związane z działalnością samorządów szkolnych m.in. sprzątanie okolicznych lasów, zbiórki dla „Szlachetnej Paczki’, „Góra Grosza”. W czasach gimnazjum odwiedzał też pensjonariuszy domu spokojnej starości na warszawskim Tarchominie.

Żaneta
Kalinowska

Zarządzanie
zespołem

Posiada kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem. W pracy najbardziej ceni sobie bardzo dobrą organizację i sumienność powierzonych zadań. Absolwentka Akademii Finansów i Biznesu Vistula na kierunku zarządzanie i marketing. W wolnym czasie najbardziej ceni sobie spotkania z przyjaciółmi i rodziną.

Anna
Głowacka

Zarządzanie
projektem

absolwentka finansów i rachunkowości na SGH, studentka historii na UW, zna język rosyjski, angielski i rozumie ukraiński. Była koordynatorką międzynarodowych projektów wolontariackich na SGH (klub spraw zagranicznych) I AIESEC Global Volunteer (akcja dla dzieci z Budapesztu). Pomagała uchodźcom z Ukrainy jako wolontariuszka na Dworcu Zachodnim. Ma certyfikat z zarządzania projektami, początkująca adeptka sportów wodnych.

Zofia
Nurzyńska

Psycholog
Opiekun

Na co dzień studiuję psychologię na SWPS w Warszawie, która jest moim wielkim zainteresowaniem. Żeglarstwo i pływanie to moje ulubione sporty, a w wolnym czasie maluję, rysuję i gram na pianinie.

Zobacz Video

2021 / 2022 rok

PROJEKT #ZBIÓRKA, czyli e-book, szkolenia i kampania promocyjna dot. świadomego pomagania

Mateusz Malanowski

Realizacje Video

Operator kamery i montażysta materiałów video, student Wyższej Szkoły Bydgoskiej. Filmował w całej Polsce prestiżowe wydarzenia kulturalne o randze międzynarodowej, także w formie transmisji live. Realizował materiały video z wielu przedsięwziąć o charakterze charytatywnym w woj. kujawsko-pomorskim.

Adrianna Nowicka

Dziennikarka

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Laureatka konkursów: Bydgoski Wolontariusz Roku i Szkolny Lidera Aktywności Społecznej Kostka. Prowadzi autorską audycję w OMG Radio. Jest certyfikowanym mediatorem rówieśniczym – prowadzi spotkania i kurs, jak radzić sobie z konfliktami i jak używać technik mediacyjnych w praktyce. 

Adrianna Nowicka

Poligrafia

Kierownik produkcji w drukarni offsetowej, absolwentka papiernictwa i poligrafii Politechniki Łódzkiej. Aktualnie studentka zarządzania i inżynierii produkcji Bydgoskiej Szkoły Wyższej, od 6 lat związana z branżą poligraficzną. Już od czasów szkolnych zaangażowana w działania wolontariackie – świąteczne zbiórki pieniędzy czy żywności dla najuboższych.

Adrianna Nowicka

Fotografia Reporterska

Absolwentka Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy o profilu Fototechnik, laureatka prestiżowych konkursów fotograficznych do szczebla międzynarodowego włącznie. Fascynuje ją fotografia reporterska. Doświadczenie zdobywała w bydgoskich oddziałach Gazety Wyborczej, Pałacu Młodzieży, Młodzieżowego Domu Kultury i w Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury.