Nasza Historia#Serce julki

czyli jak to się zaczęło – Fundacja powstała w 2022 roku po sukcesie naszej zbiórki #SERCEJULKI. W 3 tygodnie zebraliśmy ponad 2 mln na operację serca Julki Ciesińskiej z Bydgoszczy. Operacja musiała odbyć się w Bostonie. Do dziś poza zbiórką na Bayakatar, to najwięszka akcja na wiodącym portalu crowdfundingowym w Polsce, zorganizowana w pełni jako inicjatywa oddolna. To historia napisana przez zwykłych ludzi o niezwykłych sercach. Bazując na naszym doświadczeniu chcemy pomagać przywracać wiarę, że #MUSIBYĆDOBRZE. Dodawanie wyjątkowości w codzienności to nasza specjalność>

#♥

Julka

Nasza Historia

#MusiByćDobrze

Jak tego
dokonaliśmy?

Wyjątkowy list do Św. Mikołaja
18 grudnia 2019

W Boże Narodzenie 2019 roku, 7-letnia Laura miała tylko jedną życzenie - żeby jej siostra Julka wyzdrowiała i wróciła do domu razem z mamą. Marzenie Laury chwyciliśmy w poruszającym filmiku, stworzonym z sercem i zaangażowaniem przez przyjaciółkę Alicji, Dominikę Matuszak, która wymyśliła i zrealizowała całą akcję. Za pośrednictwem Internetu i innych mediów, list Laury do św. Mikołaja błyskawicznie obiegł cały świat wzruszając tysiące ludzi. Stał się prawdziwym "lodolamaczem serc", otwierając drzwi do pierwszych wpłat na koto zbiórki.

Akcja #SERCEJULKI

O akcji #SERCEJULKI szybko zrobiło się bardzo głośno. Pomagali mieszkańcy Bydgoszczy, znajomi i zupełnie obcy z kraju i ze świata. Gwiazdy i osoby publiczne, media. Każdego dnia płakaliśmy średnio trzy, cztery razy – ze wzruszenia, jak piękne gesty robią dla Julki ludzie o wielkich sercach, z radości, jak szybko przybywa pieniędzy na koncie zbiórki, ale i ze strachu, bo stan zdrowia Julki ciągle się pogarszał. To był emocjonalny rollercoster wypełniony 24-godzinną pracą 15-osobowego teamu #SERCEJULKI. Mieliśmy jednak duże wsparcie – od naszej nowej internetowej „Rodziny z wyboru”, która każdego dnia w social mediach śledziła wrzucane przez nas informacje o Julce i samej akcji. Stworzyliśmy społeczność, przeżywającą razem każde uderzenie serca Juleczki. 

Nasz profil na FB zaobserwowało ponad 7 tys. osób, a do Grupy Licytacyjnej dołączyło 25 tys. ludzi, dzięki którym na konto Julki z samych licytacji wpłynęło… 700 tys. zł! Coraz więcej wydarzeń relacjonowanych przez wszystkie media z czasem działo się już poza nami – jako inicjatywa własna „Julkowych Aniołów”. Pieniądze zbierano na koncertach, meczach, w szkołach, kościach – wszędzie. Julkę pokochał cały świat.

www.se.pl/bydgoszcz/mala-julka-z-bydgoszczy-ma-guza-na-sercu-i-pilnie-potrzebuje-pomocy-audio-aa-x3sX-xMGM-mvEm.html


Bajka „Nowy Rok. Nowe życie”

Niestety niewydolność serca Julki ciągle narastała. Wbrew planom Julcia z Mamą nie spędziły Bożego Narodzenia w domu, a znów w szpitalu. Coraz bardziej czuliśmy presję czasu, tymczasem akcja traciła swój początkowy impet. Wiedzieliśmy, że poza proszeniem – musimy dać z siebie jeszcze więcej. Nagraliśmy więc kolejny filmik – bajkę, którą Rodzice Julki opowiadali dziewczynce. Marzyli tylko o jednym, by NOWY ROK przyniósł NOWE ŻYCIE. Znów się udało. Znów tysiące darczyńców zechciało pomóc dopisać tej bajce zakończenie „i żyli długo i szczęśliwie”

Kolęda dla Julki

Do zbiórki dołączali kolejny Aniołowie. Coraz bardziej chcieliśmy im wszystkim pozostałym podziękować. Zbliżał się 6 stycznia – Święto Trzech Króli. Ciocia-Babcia Julki – Beata Matuszak napisała specjalny tekst do kolędy „Mędrcy świata, trzej królowie”, którą w szpitalu, gdzie leżała Julka zaśpiewała Mała Formacja Chóralna pod kier. Izabelli Cywińskiej-Łomżyńskiej. Do nagrania dołączyła oczywiście siostra Julki – Laura. Tak powstał nasz muzyczny „hymn”, niosący wiarę i nadzieję, że #MusiByćDobrze.

Mamy 2 mln
10 stycznia 2020  

Udało się! Mamy 2 miliony!

Julka leci do Bostonu! Płaczemy z radości i wzruszenia, jak wielu Aniołów wsparło Julkę. Pozwoliło nam uwierzyć, że marzenia naprawdę się spełniają, a „ludzi dobrej woli jest więcej”. Jednocześnie są też łzy strachu, bo dająca szansę, ale niosąca ogromne ryzyko operacja staje się faktem. Jednego jesteśmy pewni i powtarzamy sobie to co chwilę - #MusiByćDobrze.

Koncert #SERCEJULKI

Uniwersytet Technologiczny-Przyrodniczy w Bydgoszczy, gdzie pracuje Tata Julki – Kamil -  organizuje koncert charytatywny „Od serca dla serca Julki”. To okazja, by podsumować pierwszy etap zbiórki i podziękować wszystkim ją wspierającym. To wieczór wzruszeń i wyjątkowych momentów, jak przekazanie wylicytowanego za ponad 5 tys. zł obrazu namalowanego na akcję dla Julki przez jej siostrę Laurę. Ten rysunek serca stał się symbolem całej akcji #SERCEJULKI i towarzyszy nam do dziś. Długie owacje na stojąco od całej sali dla Laury - siostry z marzeń – do teraz dźwięczą nam w uszach.

Operacja Julki
19 lutego 2020

Julka wyleciała do Bostonu rządowym samolotem – w zasadzie szpitalem w powietrzu. Dzięki temu w trakcie lotu miała opiekę najlepszych specjalistów i najnowocześniejszy sprzęt kontrolujący rytm jej serca. Operację poprzedziła kilkudniowa seria badań. 19 lutego był dla nas jednym z najtrudniejszych, ale zakończonym sukcesem dniem w życiu. OPERACJA SIĘ UDAŁA!

oglądaj na vod.tvp.pl /video/alarm,22022020,46467076 (końcówka programu)

#MusiByćDobrze

Powrót Julki
do Polski

Powrót Julki do Polski

Najpiękniejszy dzień, od kiedy Julka się urodziła. Zaczęło się wymarzone NOWE ŻYCIE. W pandemii, z lekami, rehabilitacją, ale RAZEM, W DOMU i BEZ GUZA W SERCU. Okazało się, że w tym życiu ludzie prowadzący swoje zbiórki, zasypywali nas pytaniami, jak udało się zorganizować akcję dla Julki. Staraliśmy się zawsze dać im kilka rad. Czuliśmy jednak, że to za mało. Dostając ciągle te same pytania i zawsze tak samo na nie odpowiadając, zdaliśmy sobie sprawę, że w tak trudnych sytuacjach wszyscy jesteśmy równie przestraszeni, bezsilni i zdezorientowani.

Rocznica powrotu Julki do Polski
29 marca 2021

Myśleliśmy, że historia zbiórki dla Julki jest zakończona i każdy z nas wróci do swojego życia. Okazało się jednak, że ta akcja i wszystko, co się w związku z nią wydarzyło, bardzo nas zmieniły. To było najważniejsze, co przeżyliśmy. Podczas rocznicowego spotkania Dominika Matuszak zaproponowała Alicji Barlik-Ciesińskiej wspólny projekt #ZBIÓRKA. Jego cel to pomoc organizatorom zbiórek poprzez podzielenie się doświadczeniem, które zdobyliśmy przy prowadzeniu akcji #SERCEJULKI. W ten sposób chcemy spłacić dług wdzięczności, wobec wszystkich wspierających zbiórkę dla Julki. Dobro, które otrzymałyśmy – przekazać dalej